Mikroregion Votice

Ve Zvěstově otevřeli pečovtelský dům za účasti hejtmanky kraje

zář 22, 2017

Ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Jaroslavy Němcové. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a pozvali oba významné hosty na zasedání dobrovolného svazku obcí. 

Ve čtvrtek 21. září ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Ing. Jaroslavy Němcové, MBA. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a po slavnostních proslovech paní hejtmanky a starosty obce Karla Babického, po požehnání domu, přestřižení pásky a prohlídce objektu, pozvali starostové obcí paní hejtmanku na jednání dobrovolného svazku obcí. Bylo to výjimečná možnost seznámit hejtmanku s úspěšně realizovanými akcemi i potížemi obcí v jižním části Středočeského kraje. V diskusi se starostové zaměřili mimo jiné právě na sociální oblast – prezentovali nově zřízený Sociální fond ORP Votice, ze kterého letos poprvé čerpaly prostředky registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území mikroregionu Voticko. Dále paní radní Němcová seznámila naše starosty se strukturou financování sociální oblasti, řešila se i vysoká poptávka po odlehčovací službě v domově seniorů v Jankově, problematika umístění lidí v léčebnách či nedostatečná kapacita psychiatrické péče v regionu.  Přínosné bylo slyšet z úst paní hejtmanky o cílech a záměrech celého kraje, paní hejtmanka požádala starosty o úzkou spolupráci při přípravě významných akcí v roce 2018 a prezentovala hlavní cíle Středočeského kraje např. při přípravě stavby dálnice D3, spuštění aplikace pro monitorování stavu komunikací, koordinaci aktivit kraje a obcí či spolupráci obcí při hodnocení pracovníků správy a údržby silnic. Celé setkání se neslo ve velmi přátelské atmosféře, paní hejtmanka diskutovala se zástupci obcí více jak dvě hodiny a ujistila nás, že problémy našeho regionu velmi dobře zná a je připravena být obcím dobrým partnerem při jejich starostech i radostech.

 

 

 

 

 

 

 


U nás to žijeAktuality

Podporovat v žácích manuální zručnost a dovednosti a probouzet v nich vztah k technickým a přírodovědným oborům je jedním z cílů Strategického rámce Místního akčního plánů rozvoje vzdělávání v ORP Votice. V pátek 6. 10. proběhl v areálu hradu Šelmberk u Mladé Vožice Řemeslný den.

Občanská poradna se přesunula do nových prostor ve Voticích - nově ji najdete v Husově ulici č.p. 587 v přízemí bytového domu (vchod z Husovy ulice proti pečovatelskému domu) - jedná se o prostory bývalé ordinace MUDr. Jílka.

Provozní doba poradny byla rozšířena, služby jsou poskytovány v pondělí od 8 do 16 hodin. Doporučujeme návštěvu předem objednat na tel.: 734 516 733. Služby poradny jsou poskytovány zdarma.

Ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Jaroslavy Němcové. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a pozvali oba významné hosty na zasedání dobrovolného svazku obcí. 

Bav seAkce v mikroregionu