Mikroregion Votice

Ve Zvěstově otevřeli pečovtelský dům za účasti hejtmanky kraje

zář 22, 2017

Ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Jaroslavy Němcové. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a pozvali oba významné hosty na zasedání dobrovolného svazku obcí. 

Ve čtvrtek 21. září ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Ing. Jaroslavy Němcové, MBA. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a po slavnostních proslovech paní hejtmanky a starosty obce Karla Babického, po požehnání domu, přestřižení pásky a prohlídce objektu, pozvali starostové obcí paní hejtmanku na jednání dobrovolného svazku obcí. Bylo to výjimečná možnost seznámit hejtmanku s úspěšně realizovanými akcemi i potížemi obcí v jižním části Středočeského kraje. V diskusi se starostové zaměřili mimo jiné právě na sociální oblast – prezentovali nově zřízený Sociální fond ORP Votice, ze kterého letos poprvé čerpaly prostředky registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území mikroregionu Voticko. Dále paní radní Němcová seznámila naše starosty se strukturou financování sociální oblasti, řešila se i vysoká poptávka po odlehčovací službě v domově seniorů v Jankově, problematika umístění lidí v léčebnách či nedostatečná kapacita psychiatrické péče v regionu.  Přínosné bylo slyšet z úst paní hejtmanky o cílech a záměrech celého kraje, paní hejtmanka požádala starosty o úzkou spolupráci při přípravě významných akcí v roce 2018 a prezentovala hlavní cíle Středočeského kraje např. při přípravě stavby dálnice D3, spuštění aplikace pro monitorování stavu komunikací, koordinaci aktivit kraje a obcí či spolupráci obcí při hodnocení pracovníků správy a údržby silnic. Celé setkání se neslo ve velmi přátelské atmosféře, paní hejtmanka diskutovala se zástupci obcí více jak dvě hodiny a ujistila nás, že problémy našeho regionu velmi dobře zná a je připravena být obcím dobrým partnerem při jejich starostech i radostech.

 

 

 

 

 

 

 


U nás to žijeAktuality

Jankov – Ve středu 7. února se na obecním úřadu v Jankově uskutečnila členská schůze Mikroregionu Voticko, která měla i díky hostům velice pestrý a zajímavý program.  Starostové obcí, městysů a měst z Voticka debatovali o palčivém problému aplikace nové směrnice EU o ochraně osobních údajů GDPR, volili své orgány a řešili vyhlášené výzvy dotačních programů. Hosté představili starostům aktuální informace o dopravní obslužnosti, projektu Bezpečné Votice, odpadovém hospodářství, koncepci prostupného bydlení, zaměstnávání zdravotně postižených a akcích v regionu při příležitosti stého výročí založení Československé republiky.

V úterý 24. ledna zavítal do Votic vedoucí územního odboru policie České republiky v Benešově plk. Ing. Mgr. Pavel Havránek spolu s tiskovou mluvčí benešovské policie prap. Bc. Veronikou Čermákovou, aby zde se starostou Votic Jiří Slavíkem projednali záležitosti týkající se nového projektu „Bezpečné Votice“.

V úterý 9. ledna se v Benešově uskutečnilo jednání starostů měst Benešovska se zástupci dopravců a řediteli Integrované dopravy Středočeského kraje a ROPIDu nad tématikou spolufinancování veřejné autobusové dopravy v rámci svazku obcí BENE-BUS. Toto jednání, které se neslo v bouřlivém přesto ale věcném duchu, se uskutečnilo jako reakce na společné usnesení zástupců svazků obcí a měst Středočeského kraje z prosince 2017.

Bav seAkce v mikroregionu