Mikroregion Votice

Ve Zvěstově otevřeli pečovtelský dům za účasti hejtmanky kraje

zář 22, 2017

Ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Jaroslavy Němcové. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a pozvali oba významné hosty na zasedání dobrovolného svazku obcí. 

Ve čtvrtek 21. září ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Ing. Jaroslavy Němcové, MBA. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a po slavnostních proslovech paní hejtmanky a starosty obce Karla Babického, po požehnání domu, přestřižení pásky a prohlídce objektu, pozvali starostové obcí paní hejtmanku na jednání dobrovolného svazku obcí. Bylo to výjimečná možnost seznámit hejtmanku s úspěšně realizovanými akcemi i potížemi obcí v jižním části Středočeského kraje. V diskusi se starostové zaměřili mimo jiné právě na sociální oblast – prezentovali nově zřízený Sociální fond ORP Votice, ze kterého letos poprvé čerpaly prostředky registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území mikroregionu Voticko. Dále paní radní Němcová seznámila naše starosty se strukturou financování sociální oblasti, řešila se i vysoká poptávka po odlehčovací službě v domově seniorů v Jankově, problematika umístění lidí v léčebnách či nedostatečná kapacita psychiatrické péče v regionu.  Přínosné bylo slyšet z úst paní hejtmanky o cílech a záměrech celého kraje, paní hejtmanka požádala starosty o úzkou spolupráci při přípravě významných akcí v roce 2018 a prezentovala hlavní cíle Středočeského kraje např. při přípravě stavby dálnice D3, spuštění aplikace pro monitorování stavu komunikací, koordinaci aktivit kraje a obcí či spolupráci obcí při hodnocení pracovníků správy a údržby silnic. Celé setkání se neslo ve velmi přátelské atmosféře, paní hejtmanka diskutovala se zástupci obcí více jak dvě hodiny a ujistila nás, že problémy našeho regionu velmi dobře zná a je připravena být obcím dobrým partnerem při jejich starostech i radostech.

 

 

 

 

 

 

 


U nás to žijeAktuality

V pondělí osmnáctého června byla spuštěna facebooková stránka MAP Votice. Má sloužit jako hlavní komunikační kanál pro čtyřletý projekt, který bude posilovat spolupráci mezi školami ve Voticích a okolí. Kromě zpráv o dění v místních školách a tradiční facebookové diskuse tu najdete články o příkladech zajímavých a inspirativních škol z celé České republiky, rady rodičům, jak vstřícně vycházet s učiteli, i zajímavé tipy na vzdělávání mimo školu.

Ve středu 13. června proběhlo zasedání starostů Mikroregionu Voticko, které tentokrát hostila Obec Střezimíř. Přestože byl program v deštivém odpoledni nabitý, na úvod pozvali zástupci  místního spolku Železnice Česká Sibiř starosty na projížďku replikou historické drezíny. Tu vlastní zdejší železniční nadšenci a jedná se o kopii pákové drezíny, která se využívala při budování telegrafního vedení podél tratí.  Po opuštění drážního tělesa a přeložení železnice na nový drážní koridor by spolek chtěl zachovat unikátní úsek trati kolem nádraží Střezimíř.  Cílem bude turistické využití a provoz drezíny v nejvýše položeném bodu původní trasy Praha – České Budějovice v místě romantických skalních zářezů. 

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila modernizaci trati ze Sudoměřic u Tábora do Votic. Cílem jedné z nejvýznamnějších současných investic do železniční infrastruktury je zvýšit rychlost, plynulost, komfort a bezpečnost dopravy na tomto přibližně dvacet kilometrů dlouhém úseku čtvrtého tranzitního koridoru.

Bav seAkce v mikroregionu