Mikroregion Votice

Ve Zvěstově otevřeli pečovtelský dům za účasti hejtmanky kraje

zář 22, 2017

Ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Jaroslavy Němcové. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a pozvali oba významné hosty na zasedání dobrovolného svazku obcí. 

Ve čtvrtek 21. září ve Zvěstově slavnostně otevřeli nový pečovatelský dům za účasti hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a radní pro sociální oblast Ing. Jaroslavy Němcové, MBA. Tuto příležitost využili starostové našeho mikroregionu a po slavnostních proslovech paní hejtmanky a starosty obce Karla Babického, po požehnání domu, přestřižení pásky a prohlídce objektu, pozvali starostové obcí paní hejtmanku na jednání dobrovolného svazku obcí. Bylo to výjimečná možnost seznámit hejtmanku s úspěšně realizovanými akcemi i potížemi obcí v jižním části Středočeského kraje. V diskusi se starostové zaměřili mimo jiné právě na sociální oblast – prezentovali nově zřízený Sociální fond ORP Votice, ze kterého letos poprvé čerpaly prostředky registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území mikroregionu Voticko. Dále paní radní Němcová seznámila naše starosty se strukturou financování sociální oblasti, řešila se i vysoká poptávka po odlehčovací službě v domově seniorů v Jankově, problematika umístění lidí v léčebnách či nedostatečná kapacita psychiatrické péče v regionu.  Přínosné bylo slyšet z úst paní hejtmanky o cílech a záměrech celého kraje, paní hejtmanka požádala starosty o úzkou spolupráci při přípravě významných akcí v roce 2018 a prezentovala hlavní cíle Středočeského kraje např. při přípravě stavby dálnice D3, spuštění aplikace pro monitorování stavu komunikací, koordinaci aktivit kraje a obcí či spolupráci obcí při hodnocení pracovníků správy a údržby silnic. Celé setkání se neslo ve velmi přátelské atmosféře, paní hejtmanka diskutovala se zástupci obcí více jak dvě hodiny a ujistila nás, že problémy našeho regionu velmi dobře zná a je připravena být obcím dobrým partnerem při jejich starostech i radostech.

 

 

 

 

 

 

 


U nás to žijeAktuality

V letošním roce realizovala Obec Heřmaničky za přispění dotace z Ministerstva obrany ČR obnovu památníků obětem válek na území obce.

Miloš Jelínek je nejen starostou obce Střezimíř, ale také předsedou spolku Železnice Česká Sibiř. Stojí tak za aktivitami, které vedou k dalšímu využití opouštěných objektů drah ve své obci. Snaží se zejména o zachování krásného úseku dráhy mezi Střezimíří a Meznem, kde by v budoucnu chtěl se svým spolkem provozovat turistickou drezínu. Zázemím tomuto projektu by měla v budoucnu být střezimířská nádražní budova, která se nabízí k využití jako Muzeum dráhy císaře Fr. Josefa. Za svůj přístup k této problematice obdržel Miloš Jelínek v Senátu z rukou organizátorů soutěže Nejkrásnější nádraží ČR 2017 zvláštní ocenění za za zvelebení a turistické využití opuštěné železniční trati.

TZ k soutěži Nejkrásnější nádraží 2017

Podporovat v žácích manuální zručnost a dovednosti a probouzet v nich vztah k technickým a přírodovědným oborům je jedním z cílů Strategického rámce Místního akčního plánů rozvoje vzdělávání v ORP Votice. V pátek 6. 10. proběhl v areálu hradu Šelmberk u Mladé Vožice Řemeslný den.

Bav seAkce v mikroregionu