Mikroregion Votice

Archiv novinek

Klášterní zahrada ve Voticích – aby tu byla radost žít

úno 25, 2020

Nadace Via vyhlašuje každoročně dotační program „Místo, kde žijeme“, prostřednictvím něhož rozděluje třem projektům v rámci celé ČR 1,5 mil. Kč na plánování a realizaci veřejného prostoru. Spolek za záchranu kláštera sv. Františka z Assisi zpracoval žádost o dotační prostředky, díky níž se nám podařilo postoupit do finálního kola společně s dalšími sedmi projekty. Byli jsme moc rádi, že jsme v únoru v klášteře a v klášterní zahradě mohli přivítat část komise složenou ze zástupců Nadace Via, která vybere celkem 3 projekty, které podpoří.

Během setkání společně se členy spolku a partnery projektu – votickými skauty, Vlastivědným klubem Votice, Městem Votice, ZŠ a MŠ Votice, Městským kulturním centem Votice, Mikroregionem Voticko, turistickou destinací Kraj blanických rytířů a památkáři jsme debatovali o tom, jak město areál kláštera v roce 2012 získalo do svého vlastnictví a jak trnitá cesta vedla k tomu, že dnes je klášter krásně opravený a ožívá řadou nejrůznějších aktivit.

Dalším velkým krokem v celém projektu klášter je obnova a zpřístupnění klášterní zahrady „za zdí“. A pokud nevíte, jak vypadá, ukážeme vám ji. Držte nám palce, aby projekt vyšel a mohli jsme celý prostor společně naplánovat a pomoci zrealizovat.  V rámci projektu bychom rádi ve spolupráci s Městem Votice obnovili prostor klášterní zahrady a zpřístupnili jej veřejnosti všech generací – seniorům, návštěvníkům města při prohlídce areálu kláštera a při čekání na dopravní spoje, maminkám s dětmi jako prostor pro relaxaci, pro školní děti jako místo poznání, pro místní spolky jako prostor pro společná setkání a aktivity. Pokud budeme úspěšní, určitě se o tom dozvíte a budeme moc rádi, když nám pomůžete. Díky.

Za spolek Za záchranu kláštera sv. Františka z Assisi a Mikroregion Voticko

Lucie Krubnerová