Mikroregion Votice

Ješetičtí hasiči se mohou pochlubit novým zásahovým automobilem

čec 7, 2020

JEŠETICE Nový automobil značky Ford přibyl do hasičské zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů Ješetice. V sobotu 4. července v podvečer ho hasiči slavnostně představili veřejnosti u místního kulturního domu.

Starosta sboru Václav Vacek poděkoval především Obci Ješetice, která byla úspěšným žadatelem o dotaci z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS Středočeského kraje a také pořízení automobilu spolufinancovala. Starostka obce Lenka Sladkovská vyzdvihla spolupráci s kanceláři Mikroregionu Voticko, jehož pracovnice pomohly s administrativou, spojenou s žádostí o dotaci a se zpracováním výběrového řízení. Hasičský automobil dodala do Ješetic za 1 024 380 korun bez DPH pražská společnost Vesta Auto Corson, s.r.o.
Ing. Eliška Melicharová z kanceláře Mikroregionu Voticko popřála ješetickým hasičům, aby jim auto dobře sloužilo mnoho let.
Hasiči si pro své sousedy, zastupitele obce, pozvané hosty a zástupce okolních sborů a okrsku Heřmaničky připravili hned dvě překvapení. Členové sboru předvedli přítomným „Corona virus dance“, ješetické děti pak scénku inspirovanou hasičským zásahem.

Autor: Jana Špačková


U nás to žijeAktuality

V neděli 19. 7. 2020 proběhla exkurze „Cesta za lokálními produkty“ za účelem poznat nové držitele značky “KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt”. 38 účastníků přivítali v Experimentální zahradě pod Blaníkem, v Rodinném pivovaru Švihov a na farmě Vilímovský v Trhovém Štěpánově.

Od soboty 22. srpna 2020 dojde ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK a ROPID společně s městy, obcemi a autobusovými dopravci k dalšímu rozšíření integrace veřejné dopravy na Benešovsku, konkrétně do oblasti Voticka. Na jednu jízdenku bude možné jezdit autobusy i vlaky v rámci zaintegrovaných oblastí Středočeského kraje, ale také například pražskou MHD. I zde dochází k rozšíření nabídky spojů, zpravidelnění jízdních řádů a zpřehlednění linkového vedení. Zavedeny jsou návaznosti mezi autobusy a rychlíky v Olbramovicích, či v Benešově.

Všechny potřebné informace včetně nových jízdních řádů najdete na www.pid.cz

Celkem šest žádostí o dotaci bylo ke konci června podáno do 8. Výzvy Programu rozvoje venkova, kterou vyhlásila Místní akční skupina Krajina srdce. Obcím a jednomu podnikateli pomohla žádosti o dotace zpracovat kancelář Mikroregionu Voticko.Celkem šest žádostí o dotaci bylo ke konci června podáno do 8. Výzvy Programu rozvoje venkova, kterou vyhlásila Místní akční skupina Krajina srdce. Obcím a jednomu podnikateli pomohla žádosti o dotace zpracovat kancelář Mikroregionu Voticko.

Bav seAkce v mikroregionu