Mikroregion Votice

Archiv novinek

Ješetičtí hasiči se mohou pochlubit novým zásahovým automobilem

čec 7, 2020

JEŠETICE Nový automobil značky Ford přibyl do hasičské zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů Ješetice. V sobotu 4. července v podvečer ho hasiči slavnostně představili veřejnosti u místního kulturního domu.

Starosta sboru Václav Vacek poděkoval především Obci Ješetice, která byla úspěšným žadatelem o dotaci z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS Středočeského kraje a také pořízení automobilu spolufinancovala. Starostka obce Lenka Sladkovská vyzdvihla spolupráci s kanceláři Mikroregionu Voticko, jehož pracovnice pomohly s administrativou, spojenou s žádostí o dotaci a se zpracováním výběrového řízení. Hasičský automobil dodala do Ješetic za 1 024 380 korun bez DPH pražská společnost Vesta Auto Corson, s.r.o.
Ing. Eliška Melicharová z kanceláře Mikroregionu Voticko popřála ješetickým hasičům, aby jim auto dobře sloužilo mnoho let.
Hasiči si pro své sousedy, zastupitele obce, pozvané hosty a zástupce okolních sborů a okrsku Heřmaničky připravili hned dvě překvapení. Členové sboru předvedli přítomným „Corona virus dance“, ješetické děti pak scénku inspirovanou hasičským zásahem.

Autor: Jana Špačková