Mikroregion Votice

Archiv novinek

Obce žádají o dotace na vybavení sálů a rekonstrukce hasičáren

čec 13, 2020

Celkem šest žádostí o dotaci bylo ke konci června podáno do 8. Výzvy Programu rozvoje venkova, kterou vyhlásila Místní akční skupina Krajina srdce. Obcím a jednomu podnikateli pomohla žádosti o dotace zpracovat kancelář Mikroregionu Voticko.Celkem šest žádostí o dotaci bylo ke konci června podáno do 8. Výzvy Programu rozvoje venkova, kterou vyhlásila Místní akční skupina Krajina srdce. Obcím a jednomu podnikateli pomohla žádosti o dotace zpracovat kancelář Mikroregionu Voticko.

„Využili jsme fiche (oblasti podnikání – pozn. red.) Nezemědělské podnikání a dále Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech. Žádost o dotaci podávaly obce Heřmaničky Ješetice, Červený Újezd a Střezimíř, tedy ty, které byly donedávna součástí Místní akční krajiny srdce a mohly se tedy výzvy účastnit. Pomohli jsme také s přípravou žádosti o dotaci mezeňskému podnikateli, který by si rád pořídil užitkový vůz pro výkon své podnikatelské činnosti,“ uvedla Ing. Eliška Melicharová z kanceláře Mikroregionu Voticko. Zatímco podnikateli bude, pokud bude žádost o dotaci úspěšná, přiznána 45% dotace, obcím 80%. Obec Heřmaničky by ráda nahradila zastaralé stoly a židle v místní sokolovně novým vybavením – za zhruba 256 000 korun (částky jsou uváděny s DPH) by mohlo být pořízeno 180 kusů židlí a 19 kusů stolů. Obdobně by nové vybavení, pro změnu 100 kusů židlí a 13 kusů stolů za cenu 200 000 korun, uvítala do místního pohostinství obec Červený Újezd. Také sál v Ješeticích by se mohl dočkat za celkovou částku 243 000 korun 150 nových židlí a 21 stolů.
Obci Střezimíř by „evropské peníze“ mohly pomoci s rekonstrukcí a vybavením klubovny místního sboru dobrovolných hasičů v hasičské zbrojnici. „Projekt za zhruba 1 222 000 korun zahrnuje rekonstrukci, úpravu dispozic vnitřních prostor v přízemí a v podkroví a opravu vnějšího pláště budovy a dále novou elektroinstalaci a rozvody vody a odpadů. Po dokončení stavebních prací by měla být klubovna vybavena novým nábytkem – kuchyňskou linkou, stoly, židlemi a elektrospotřebiči,“ upřesnila Ing. Melicharová.
Požární zbrojnici v osadě Horní Borek by za necelých 200 000 korun chtěla rekonstruovat obec Červený Újezd. Opraven by měl být vnitřek hasičárny a budova by měla dostat také novou fasádu, okna a dveře.
„Věříme, že podané žádosti o dotace budou úspěšné, pokud ano, mohli by žadatelé své projekty realizovat už na podzim tohoto roku,“ dodala Ing. Eliška Melicharová.
Jana Špačková