Mikroregion Votice

Archiv novinek

Některé hasičské sbory v regionu zásadně obměnily vozový park

říj 2, 2020

Na silnicích v regionu můžete potkat šest nových hasičských automobilů, které byly pořízeny díky dotacím pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Heřmaničky, Olbramovice, Neustupov, Ješetice, Miličín a Střezimíř. Do konce října k nim přibudou další dvě auta – pro hasiče z Červeného Újezdu a ze Zvěstova. 

„Od roku 2017 pomáhal Mikroregion Voticko osmi  obcím s administrací žádostí o dotace na hasičské automobily pro jednotky požární ochrany. Jsme velmi rádi, že z osmi podaných žádostí byly všechny úspěšné,” uvedla Eliška Melicharová z Mikroregionu Voticko.  Celková pořizovací cena jednotlivých vozidel se pohybovala mezi 1,1 až 1,3 milionu korun vč. DPH. Na pořízení automobilů byly využívány hned dva dotační tituly –  450 000 korun obdržely obce od Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, 300 000 korun od Středočeského kraje z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS Středočeského kraje.  

Hasičské sbory nyní mohou využívat nové tranzity k přepravě až devíti osob (včetně řidiče) k zásahům. Během posledních čtyř let tak došlo k poměrně zásadní obměně vozového parku zhruba poloviny jednotek požární ochrany v obcích ORP Votice.


Mikroregion Voticko