Mikroregion Votice

 Jak funguje Sociální fond ORP Votice?

bře 28, 2017

Financování systému sociálních služeb od roku 2017 na území ORP řeší tzv. Sociální fond Voticka. Jeho podstatou je participace jednotlivých obcí na financování činnosti poskytovatelů sociálních služeb. V rámci administrativy kanceláře Mikroregionu Voticko byla ve spolupráci s úředníky sociálního odboru MěÚ Votice stanovena tzv. minimální síť sociálních služeb, do které byli zařazeni certifikovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří dlouhodobě na území mikroregionu působí.

Dále byly vykalkulovány náklady na tyto činnosti a byla podle daného klíče rozpočítána finanční účast jednotlivých obcí. O poskytnutí příspěvků rozhoduje Zastupitelstvo Města Votice na základě návrhu členů výběrové komise, která je složená z členů Rady Mikroregionu Voticko, lokálního síťaře sociálních služeb ORP a vedoucí sociálního odboru MěÚ Votice.

V letošním roce se od obcí do sociálního fondu vybralo 526 000 Kč, které budou rozděleny na dofinancování činnosti terénních služeb v oblasti sanace rodiny, paliativní péče či práce s osobami závislými. Zároveň budou příspěvky podpořeny nízkoprahové centrum Sibiř, občanská poradna ve Voticích ale i azylové domy v Sedlčanech a ve Vlašimi.

 

Kompletní seznam poskytovatelů sociálních služeb v okrese Benešova i rady na řešení složitých životních situací najdete na internetových stránkách:

www. ssob.info.cz

 


U nás to žijeAktuality

Dalším společným projektem, který propojuje obce mikroregionu Voticko je realizace akce „Územní studie veřejných prostranství ORP Votice“. V celkem 10 ti obcích – v Olbramovicích, Miličíně, Vrchotových Janovicích, Neustupově, Jankově, Zvěstově, Heřmaničkách, Smilkově, Červeném Újezdu, Střezimíři a ve městě Votice vzniknou nové studie veřejných prostor, zaměřená zejména na centra jednotlivých obcí ale i jejich osady. Ve Voticích bude zpracovaná studie na lokalitu Pilař, kde se připravuje přírodní koupaliště, lokalitu U vodojemem a Sídliště I.

Organizace pracující s dětmi a mládeží získaly finance na podporu své činnosti od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Středočeského kraje. Pořídí si bezpečné sportovní vybavení a podpoří své nejmladší členy při pohybových aktivitách.

Obce Mikroregionu (15) společně realizují projekt zaměřený na krajinu Voticka. Územní studie krajiny zpracovávaná pro celý region umožňuje zabývat se vztahy v krajině, které nelze v souvislostech a komplexně vyřešit na správním území jedné obce. Celkem se jedná o území o rozloze 288 km2.

Bav seAkce v mikroregionu