Mikroregion Votice

Kdy se opět svezeme po opuštěné železniční trati mezi Beztahovem a Veselkou?

bře 28, 2017

V odpovědi na otázku v titulku je třeba nejdříve říct, že vláčkem už nikdy. Ten nyní pohodlně frčí po modernizovaném koridoru. Ale co na kole nebo na in-line bruslích po vybudované cyklostezce? Takový je totiž záměr obcí Mikroregionu Voticko využít opuštěné drážní těleso dráhy  Praha — Č. Budějovice. Není to ale vůbec lehký úkol.

 

V současnosti probíhají jednání obcí se Správou železniční dopravní cesty a Českými drahami o bezúplatném převodu či prodeji pozemků potřebných k výstavbě cyklostezky. Zároveň se zpracovává Studie proveditelnosti v úseku Votice—Bystřice, která navrhuje trasování cyklostezky včetně alternativních řešení a technické způsoby výstavby samotné komunikace, ale i případných jiných dopravních staveb jako jsou mostky či propustky a jejich napojení na další infrastrukturu.

Cílem roku 2017 je zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení ve zmiňovaném úseku mezi Beztahovem a Veselkou, abychom mohli podat v lednu 2018  žádost o podporu na realizaci.  A kdyby všechno šlo podle představ, tak vás v létě 2019 pozveme na první vyjížďky. Určitě je ocení všichni, kteří užívají kolo jako svůj dopravní prostředek ale i cykloturisté.

 


U nás to žijeAktuality

Dalším společným projektem, který propojuje obce mikroregionu Voticko je realizace akce „Územní studie veřejných prostranství ORP Votice“. V celkem 10 ti obcích – v Olbramovicích, Miličíně, Vrchotových Janovicích, Neustupově, Jankově, Zvěstově, Heřmaničkách, Smilkově, Červeném Újezdu, Střezimíři a ve městě Votice vzniknou nové studie veřejných prostor, zaměřená zejména na centra jednotlivých obcí ale i jejich osady. Ve Voticích bude zpracovaná studie na lokalitu Pilař, kde se připravuje přírodní koupaliště, lokalitu U vodojemem a Sídliště I.

Organizace pracující s dětmi a mládeží získaly finance na podporu své činnosti od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Středočeského kraje. Pořídí si bezpečné sportovní vybavení a podpoří své nejmladší členy při pohybových aktivitách.

Obce Mikroregionu (15) společně realizují projekt zaměřený na krajinu Voticka. Územní studie krajiny zpracovávaná pro celý region umožňuje zabývat se vztahy v krajině, které nelze v souvislostech a komplexně vyřešit na správním území jedné obce. Celkem se jedná o území o rozloze 288 km2.

Bav seAkce v mikroregionu