Mikroregion Votice

Některé hasičské sbory v regionu zásadně obměnily vozový park

říj 2, 2020

Na silnicích v regionu můžete potkat šest nových hasičských automobilů, které byly pořízeny díky dotacím pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Heřmaničky, Olbramovice, Neustupov, Ješetice, Miličín a Střezimíř. Do konce října k nim přibudou další dvě auta – pro hasiče z Červeného Újezdu a ze Zvěstova. 

„Od roku 2017 pomáhal Mikroregion Voticko osmi  obcím s administrací žádostí o dotace na hasičské automobily pro jednotky požární ochrany. Jsme velmi rádi, že z osmi podaných žádostí byly všechny úspěšné,” uvedla Eliška Melicharová z Mikroregionu Voticko.  Celková pořizovací cena jednotlivých vozidel se pohybovala mezi 1,1 až 1,3 milionu korun vč. DPH. Na pořízení automobilů byly využívány hned dva dotační tituly –  450 000 korun obdržely obce od Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, 300 000 korun od Středočeského kraje z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS Středočeského kraje.  

Hasičské sbory nyní mohou využívat nové tranzity k přepravě až devíti osob (včetně řidiče) k zásahům. Během posledních čtyř let tak došlo k poměrně zásadní obměně vozového parku zhruba poloviny jednotek požární ochrany v obcích ORP Votice.


Mikroregion Voticko

 


U nás to žijeAktuality

Díky dvěma úspěšným projektům z Participativního rozpočtu Středočeského kraje bude letos na území Mikroregionu Voticko obnoven turistický mobiliář v celkové hodnotě 860 tisíc korun. Ve čtrnácti obcích Mikroregionu Voticko dojde k instalaci nebo obnově více než třiceti informačních panelů a k dodání posezení, laviček, stojanů na kola nebo košů, a to podle požadavků obcí, tak aby nový mobiliář vhodně doplnil ten stávající.

Seniorská obálka pomáhá nejen seniorům, ale všem bez ohledu na věk. Je stále populárnější. Pokud je třeba, může složkám IZS pomoci urychlit záchranu života. Občané si jí mohou umístit na ledničku, či na vnitřní stranu dveří. Tím umožní zdravotníkům rychlý přístup k informacím o zdravotním stavu a tím i rychlejší pomoc. Aktuálně již existuje i kapesní verze, kterou může mít každý neustále u sebe, například v peněžence. Nově jsou karty vybaveny i informacemi o očkování. Kartu je dobré aktualizovat, pokud dojde k nějaké změně. Především při změně kontaktů či v užívání léků.

 

Za dodržení všech bezpečnostních opatření se v úterý 4. května uskutečnila členská schůze Mikroregionu Voticko. Ještě před ní měli starostové možnost debatovat se členy Komise pro spolupráci s městy a obcemi Středočeského kraje. Jde o patnáctičlennou komisi zastupitelstva kraje, která si klade za cíl především zlepšit komunikaci mezi samosprávami a krajem. Votice si vybrala jako místo pro své vůbec první výjezdní setkání.

Bav seAkce v mikroregionu