Mikroregion Votice

Archiv novinek

Představujeme nové tváře kanceláře Mikroregionu Voticko

kvě 31, 2022

Hned dvě nové posily má Mikroregion Voticko. V kanceláři dobrovolného svazku obcí ve druhém patře votického městského úřadu se můžete setkat s Janou Měchurovou a Evou Vrzalovou. Náplní jejich práce je dotační management, jak pro obce mikroregionu včetně Votic, tak pro spolky i podnikatele. Manažerky pomohou se zpracováním žádosti o dotace, s výběrovým řízením, vedením projektu i se závěrečným vyúčtováním.

 

Jana Měchurová

Jana Měchurová posílila kancelář Mikroregionu Voticko od nového roku. Zaučovala se od listopadu, kdy převzala agendu manažerky Lucie Krubnerové.

Vystudovala politologii, filozofii, historii a společenské vědy. Krátce vyučovala na vlašimském gymnáziu. Od roku 2011 do roku 2017 pracovala jako projektový a finanční manažer na Krajském úřadu Středočeského kraje. „Na starosti jsem měla administraci projektů, financovaných z Evropské unie, například projekt Cyklostezka vozíčkářům přátelská – cyklostezku, spojující Rehabilitační ústav Kladruby s Trhovým Štěpánovem. Byla jsem garantem Středočeského Fondu cestovního ruchu a podpory podnikání, spravovala portál o cestovním ruchu ve Středočeském kraji, podílela se na zajištění prezentace Středočeského kraje na veletrzích cestovního ruchu v České republice i v Německu, spolupracovala s místními akčními skupinami a turistickými destinacemi. Pestrá práce na krajském odboru cestovního ruchu povýšila můj koníček – cestování – na pracovní zájem,“ popisuje zkušenosti s prací manažerky Jana Měchurová.

Po mateřské a rodičovské dovolené pracovala jako projektová a finanční manažerka pro Arcibiskupství pražské a pro Národní zemědělské muzeum. Specializovala se na projekty spolufinancované z IROPU, Integrovaného regionálního operačního programu. Je to jeden z operačních programů, přes který se v České republice rozdělují peníze poskytnuté z evropských fondů, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Poté, co se Jana Měchurová seznámila s mikroregionální agendou, musela se zorientovat v dalších dotačních titulech, umožňujících spolufinancování projektů např. z unijního Operačního programu Životní prostředí nebo z fondů Ministerstva pro místní rozvoj. Absolvovala také cestu po obcích dobrovolného svazku. Během ní se setkala s představiteli obcí a seznámila se s jejich investičními záměry. Také díky tomu vznikl zásobník projektů, čekající na vhodně vypsané dotační tituly. „Aktuálně pracuji na realizovaných projektech čistíren odpadních vod ve Voticích a v Heřmaničkách, administruji vznik projektové dokumentace Revitalizace vodního toku Pilař ve Voticích, řeším dofinancování a vyúčtování rekonstrukce Základní školy ve Vrchotových Janovicích či žádosti o dotace na opravy místních komunikací ve Voticích. Po Elišce Melicharové přebírám projekt obnovy zvěstovského zámku, na který se velmi těším. Jedná se o rozsáhlou obnovou historické památky, dodává Jana Měchurová.

 


Eva Vrzalová

Od 1. června bude pro Mikroregion Voticko pracovat na plný úvazek Eva Vrzalová, a to jako zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou Elišky Melicharové. Dojíždět do Votic bude ze Zruče nad Sázavou.

„Svůj profesní život jsem nastartovala v médiích, hlavně v Českém rozhlasu. Od roku 2010 se ale výhradně věnuji projektovému managementu. V září 2010 jsem na této pozici začala pracovat v Mikroregionu Český smaragd na Vlašimsku, pod křídly společnosti Posázaví, o.p.s. Tam jsem se mimo jiné seznámila s představiteli a charakterem většiny obcí Benešovska, tedy i Voticka,“ říká Eva Vrzalová.  Pracovní a týmové zkušenosti a dovednosti posílila během více než dva roky trvajícího působení na Ministerstvu školství. Jako projektová manažerka pracovala pro obec Soutice, poté se jako OSVČ věnovala dotačnímu poradenství pro obce, podnikatele i fyzické osoby.  „Aktivně pracuji s národními dotačními programy i těmi evropskými. Klientům jsem zpracovávala kotlíkové dotace i jejich variantu v Nové zelené úsporám,“ vysvětluje Eva Vrzalová s tím, že právě administrace projektů spolufinancovaných za pomoci národních dotací, dotací pro obce z Programu rozvoje venkova a kotlíkových dotací budou její hlavní náplní práce v kanceláři Mikroregionu Voticko.

Agendu po Elišce Melicharové začala Eva Vrzalová přebírat už od začátku dubna. Nyní se těší, že se brzy seznámí s představiteli členských obcí mikroregionu a na to, že bude moci aktivně pomáhat při realizaci jejich projektů.