Mikroregion Votice

Co se povedlo v Mikroregionu Voticko za rok 2022?

bře 17, 2023

V kanceláři Mikroregionu Voticko jsme byli v roce 2022 aktivní a pomohli jsme našim členským obcím s dotačním managementem u 135 projektů. Zároveň bylo v roce 2022 administrováno 39 veřejných zakázek – dotačních i nedotačních.

Z projektů, které se realizují to je např. vybavení učeben základní školy v Olbramovicích, obnova tří olbramovických rybníků, vybavení sokolovny v Heřmaničkách, zkvalitnění vybavení knihovny ve Voticích, intenzifikace čističky odpadních vod ve Voticích, odpočinkové místo u aleje republiky ve Voticích, záchrana střechy kostela v Arnoštovicích, oprava střechy a dovybavení sokolovny v Miličíně, vybavení klubovny Sboru dobrovolných hasičů ve Střezimíři, realizace odpočinkového místa v Mitrovicích, mobiliář zámecké kaple Odlochovice, vybavení společenského sálu v Ješeticích, v Neustupově se realizuje multifunkční hřiště, oprava hřbitovního oplocení ve Zvěstově, posílení vodárenské soustavy v Ratměřicích, zázemí místních spolků v Červeném Újezdě. 
Našimi společnými projekty jsou výstavba první etapy cyklostezky Votice, vytváření akčního plánu pro klima a energii, či realizace Místním akčním plánu vzdělávání v ORP Votice.   
Dotace pomáháme administrovat z ministerstva zemědělství, kultury, nebo pro místní rozvoj. Velkou část nám dotuje Středočeský kraj se svými výzvami. Pouštíme se i žádostí o dotace z evropských fondů 
Ve většině projektů jsme od začátku, od nápadu, přípravy a vybrání správného dotačního titulu. Následně ve spolupráci s jednotlivými starosty podáváme žádost o dotaci. Po samotné realizaci projektu pomáháme s vyúčtováním a případně následnou udržitelností.  
Koncem roku 2022 jsme měli 60 projektů ve fázi přípravy projektu nebo podané žádosti. Doufáme, že žádosti budou úspěšné. 


U nás to žijeAktuality

Ve dnech 20. – 22. září hostil klášter sv. Františka z Assisi ve Voticích celostátní seminář Historická venkovská architektura v kontextu současné vesnice. Do Votic se sjela více jak stovka pracovníků Národního památkového ústavu, historiků, etnografů, muzejníků a dalších odborníků z celé republiky. Při středečním a pátečním jednání je čekal cyklus takřka dvaceti příspěvků, komentovaná prohlídka městem a diskusní večer, čtvrtek patřil exkurzi za lidovými stavbami na Voticku a Sedlecko-Prčicku a společenskému večeru.

Dějiště jednoho z nejkrvavějších konfliktů třicetileté války svádí k dalšímu boji. V místech, kde v březnu roku 1645 císařská armáda změřila síly se švédskými vojsky, můžou svést svou vlastní bitvu s nelítostnými kilometry běžci všech kategorií. U kamenného památníků historického střetu totiž vyrostl přírodní běžecký areál provázející zvlněnou, dějinami tesanou krajinou. Skoro třicetikilometrovou síť různě náročných tras slavnostně rozběhal 10. ročníku jankovského závodu Šustův běh.

První etapu cyklostezky, po níž by v budoucnu bylo možné dojet od středočeského Konopiště k jihočeskému Táboru, v pátek 15. září slavnostně otevřeli hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký, senátor Marek Slabý, poslanec Jiří Slavík, zástupce zhotovitelské firmy a představitelé obcí Mikroregionu Voticka. O den později dva a půl kilometru dlouhý úsek mezi Voticemi a Olbramovicemi otestovali účastníci tradiční podzimní cyklistické vyjížďky Cyklotulák.

Bav seAkce v mikroregionu