Mikroregion Votice

Kde potkáte kapra s nohama? V Jankově na každoročním Šustově běhu.

říj 3, 2018

Dalších dvacet účastníků přibylo na pátém ročníku Šustova běhu, který pořádá základní škola v Jankově. Letos běželo 146 běžců všech věkových kategorií po trati dlouhé 4 650 metrů. Závod je vyvrcholením dlouhodobé snahy jankovské školy přivést k pohybu a běhání jak širokou veřejnost, tak děti.  Malé tréninky na Šustův běh se konaly a konají každé páteční odpoledne.

Šustův běh se konal už po páté, vede okolím Jankova kolem rybníků Roháče, Hradu, Tobolky a Jarkovce, protože je pojmenován po místním rodáku a slavném rybníkáři Josefu Šustovi (1835-1914). Ten se proslavil především jako hospodář na třeboňském panství rodu Schwarzenbergů a jeho odborné práce patří dodnes mezi základní literaturu o chovu sladkovodních ryb.

Počet příznivců závodu a účastníků postupně roste. Oproti loňskému roku, kdy na startu stálo 122 běžkyň a běžců ve všech kategoriích, běželo letos 146 účastníků. Trať vedla letos i po nově vybudovaných cestách okolím Jankova, které umožnily vytyčit zajímavější okružní trasu běhu. Na přípravě závodu se podílí celý pedagogický sbor, hlavním hybatelem běžeckých a sportovních aktivit na škole v Jankově je učitelka matematiky Ondřejka Jarešová. Cílem její práce je přitáhnout k pohybu a běhání co největší část školních dětí. Rostoucí počet účastníků běhu i pravidelných tréninků ukazuje, že se je v této snaze úspěšná.


U nás to žijeAktuality

Výběrová řízení na čtyři pracovní místa vypisuje Městský úřad ve Voticích. Jde o pozice vedoucího odboru správních činností a dopravy, referenta územního plánování, referenta pro vodoprávní úřad a asistentku místostarosty města. Více informací najdete ZDE.

Podzim v MAPu Votice, který patří k těm nejmenším v republice, ukazuje, že i ve skromných podmínkách lze dělat užitečnou práci pro rozvoj místních škol.  Představujeme několik novinek, které se ve spolupráci s místní knihovnou a učiteli podařilo zavést v místních školách a dalších vzdělávacích institucích.

Stálá expozice „Ve jménu šťastných zítřků“ – Kolektivizace na Voticku v regionální perspektivě přiblíží násilnou kolektivizaci českého venkova. Je věnována obětem zvůle StB a KSČ a dalších státních a správních orgánů. Výstava bude slavnostně zahájena v pátek 16. listopadu 2018 v bývalém františkánském klášteře ve Voticích. Veřejnosti bude přístupná od soboty 17. listopadu.

Tisková zpráva

Bav seAkce v mikroregionu