Mikroregion Votice

Archiv novinek

Bojíme se posledních přání?

čec 18, 2016

Na Voticku nově působí RUAH o.p.s. - nestátní zdravotnické zařízení, které poskytuje péči nevyléčitelně nemocným a umírajícím v jejich domácím prostředí.

O vánocích se těšíme na jiskřivá očička dětí, které rozbalí naše dárky pod stromečkem. Když nás pak milovaný požádá o ruku, ukápneme možná slzu dojetí a radosti. Když navštívíme vysněné místo, přivedeme na svět dítě, vytvoříme svůj domov …. každé splněné přání je důležitým okamžikem našeho života. Proč se tedy tolik bojíme těch posledních?

Většina lidí by si přála v klidu, důstojně zemřít doma. Podaří se to jen malé skupince „vyvolených“. Někdy jenom nechceme slyšet, někdy máme strach, že to nezvládneme, že to bude bolet. Přicházíme tím o cenné okamžiky života s našimi milovanými.

V regionu Benešovsko se můžeme od roku 2012 obrátit na odborníky, kteří nám pomohou tyto těžké chvíle zvládnout. RUAH o.p.s. je nestátní zdravotnické zařízení, které poskytuje péči nevyléčitelně nemocným a umírajícím v jejich domácím prostředí. Lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci a další odborníci podle potřeby navštěvují nemocné doma a jsou na telefonu 24 hod denně. Když je to potřeba, přijedou i v noci. Postarají se o to, aby nemocný zbytečně netrpěl, pomohou rodině, která pečuje, odpovědět na všechny strachy, otázky a nejistoty, naučí jak správně pečovat a provedou vás nejtěžšími chvílemi. Zajistí Vám půjčení polohovací postele i další zdravotnické techniky. Budou s vámi tak, jak to budete potřebovat, abyste mohli plnit i ta poslední přání v životě.

Na tuto službu se můžete obrátit i vy.  Někdy je každá rada dobrá.

Tato služba je pro vás za podpory naší obce ZDARMA.

Více informací najdete na:

WWW.RUAH-OPS.CZ

Tel: 733 741 706